Ezúttal az 1999. évi CXXI tv. 8/A §-t megállapító 2011. évi CLVI törvény 404. §-hoz fűzött indokolás szövegét bocsátanánk közre elnézést kérve a nyers, nem túl izgalmas szövegezésért, de hát a törvényalkotónak nem feltétlenül olvasmány élményeink gyarapítása az elsődleges feladata. Nem könyörülvén a nyájas olvasón a relatíve rövid részletet szöveghűen közöljük, pusztán azt kérvén azoktól, akik halált megvető bátorsággal átrágják magukat e néhány soron lennének olyan jók, egy-két magyar mondattal megvilágítani számunkra az önkéntes kamarai tagság és a törvény módosítással megteremtett kötelező kamarai regisztráció viszonyát különös tekintettel az utóbbinak az önkéntes tagságon alapuló kamarai rendszer tovább fejlesztésére gyakorolt hatására.
„A gazdasági kamarák feladata, hogy e törvénynek, más jogszabályoknak és alapszabályuknak megfelelően, önkormányzaton alapuló működésükkel előmozdítsák a gazdaság fejlődését és szerveződését, a piaci magatartás tisztességét, a gazdasági tevékenységet folytatók általános, együttes érdekeinek érvényesülését. A módosítás célja, hogy az önkéntes tagságon alapuló kamarai rendszer továbbfejlesztése érdekében megteremtse a gazdálkodó szervezetek (egyéni és társas vállalkozások) kötelező kamarai regisztrációját és minimális összegű (5000 Ft/év) fizetési kötelezettség előírásával a kamarai közfeladatok ellátásához való hozzájárulást.
A bevezetendő regisztrációs rendszer a gazdálkodó szervezetek egységes nyilvántartása révén biztosítja a gazdaság szervezéséhez szükséges adatok begyűjtését. A kötelező regisztráció nagymértékben hozzájárul a kamarai feladatok hatékonyabb ellátásához, továbbá a létrejövő adatbázis segítségével részletes és naprakész információ nyerhető a gazdálkodó szervezetekről, mely megkönnyíti a gazdasági folyamatok elemzését és így irányt mutat a gazdasági fejlődés eléréséhez. A nyilvántartás elősegíti az üzleti forgalom biztonságát, mind a vállalkozások egymásközti, mind a fogyasztók és a vállalkozások közötti szerződéses kapcsolatban. A kötelező kamarai regisztráció bevezetésével a kamarai tagság továbbra is önkéntes marad. A gazdálkodó szervezetek kamarai nyilvántartása bárki által elektronikus úton ingyenesen elérhető adatbázis lenne, melynek kötelező adattartalmát a jelen módosítás, önkéntes adatszolgáltatáson alapuló adattartalmát pedig az országos gazdasági kamarák alapszabálya határozza meg.”
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.